Triatlon za djecu

Supersprint triatlon

Sprint triatlon

Utrka štafeta u sprint triatlonu

U subotu, 7. lipnja 2014. godine održao se je 6. Rapski triatlon na kojemu je nastupilo 186 triatlonki i triatlonaca. Utrku je organizirao Triatlon klub „Rab“ u suradnji sa Triatlon klubom „Rival“ na obali ispred Hotela „Padova“.

Natjecanje je započelo utrkom aquatlona za djecu (50 m plivanja – 500 m trčanja), u kojoj je nastupio i naš najmlađi predstavnik, Dominik Strenja i vremenom 5:16,96 zazueo 9. mjesto u kategoriji A.

Nakon aquatlona se je održao triatlon za djecu, a potom i utrka supersprint triatlona (375 m plivanja – 10 km bicikle – 2,5 km trčanja) u kojoj su nastupili Leonarda Strenja i Pjeter Nua. Leonarda je u kategoriji kadetkinja s vremenom 40:52,56 stigla 6., dok je Pjeter u kategoriji kadeta zauzeo 4. mjesto s vremenom 37:09,26.

Na zahtjevnoj utrci sprint triatlona (750 m plivanja – 20 km bicikle – 5 km trčanja) nastupili su Agata i Nika Begić, te Luka Končurat i Krešo Matijević. Agata je s vremenom 1:35:51,25 zauzela 1. mjesto u kategoriji Ž20, dok je Nika ostvarila 2. vrijeme u kategoriji mlađih juniorki (1:26:31,76). Luka i Krešo također su došli do postolja u kategoriji M30. Luka je stigao 2. s rezultatom 1:25:25,93, a Krešo 3. s rezultatom 1:30:20,79.

S utrkom sprint triatlona održala se je i utrka štafeta u kojoj prvi član pliva, drugi vozi biciklu, a treći trči. Naša štafeta „Triton“ u sastavu Nikola Blečić, Alen Francetić i Antonija Zaharija, osvojila je 2. mjesto s vremenom 1:20:30,89.

Autor teksta: Nika Begić